Gizem Küçükgüner Uğurlu

Ekibimiz Gizem Küçükgüner Uğurlu

Gizem Küçükgüner Uğurlu, Psikoloji lisans eğitimini ÖSYM burslu olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2009 yılında tamamlamasının ardından eğitim alanında, rehberlik ve psikolojik danışmanlık servislerinde çalıştı. Daha sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Sağlık Odaklı) yüksek lisans programına girmeye hak kazanarak 2014’te uzmanlık derecesini elde etti.

Yüksek lisans eğitimi süresince gönüllü olarak üniversite öğrencileriyle yaptığı bireysel terapi çalışmalarının ardından Boğaziçi Üniversitesi, Nirengi Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezi ve Eşlik Psikoloji’de çalışmalarını sürdürdü. 2016-2019 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde uzman psikolog ve ekip lideri olarak görev aldı.

Eğitim ve meslek hayatında çeşitli terapi yaklaşımlarıyla tanıştıktan sonra psikanalitik yaklaşımla çalışmak istediğine karar vererek ‘Masterson Enstitüsü Türkiye’ tarafından düzenlenen ‘Masterson Yaklaşımı-Psikanalitik Psikoterapi’ teorik eğitimi ve süpervizyonlarını tamamladı. Bu yaklaşımı benimseyerek teorik bilgi ve uygulama becerisini derinleştirmek adına ‘International Masterson Institute (New York)’ tarafından düzenlenen ve toplamda 3 yıl süren Psikanalitik Psikoterapi eğitim programına dahil oldu, Ocak 2021’de programdan mezun olmaya hak kazandı. Halen psikanalitik yaklaşımda süpervizyon almakta, bir yandan da kendi psikanaliz sürecine devam etmektedir.

Göztepe/Kadıköy’de kurucusu olduğu Khora Psikoloji’de yetişkin bireylerle, bireysel danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı şehir ya da ülkelerde yaşayan kişiler için uzaktan/online danışmanlık hizmeti de sunmaktadır

TPD (Türk Psikologlar Derneği) ve Nirengi Derneği üyesidir.

Katıldığı Bazı Etkinlikler ve Eğitimler